Assistance w podróży – bez tego nie wyjeżdżaj!

Pieniądze to nie wszystko – świadomość, że polisa turystyczna pokryje koszty leczenia wakacyjnych chorób i urazów to trochę za mało, by jechać na urlop ze spokojną głową. Tu kluczowe może okazać się assistance, czyli po prostu pomoc.

Wyobraźmy sobie, że jedziemy np. do dalekiej Azji, zwiedzamy na własną rękę prowincję, gdzie nawet znajomość angielskiego nie jest zbytnim ułatwieniem. I tam przytrafia nam się wysoka gorączka, której nie da się prosto wytłumaczyć… W takiej sytuacji niewiele dałaby nam polisa, która zapewnia pokrycie kosztów wizyty lekarskiej. Bo jak na azjatyckiej prowincji szybko znaleźć lekarza mówiącego po angielsku?

I właśnie w sytuacji takiej jak ta bez wątpienia docenimy walory podróżnego assistance. W skrócie jest to organizacja pomocy medycznej, transportu do szpitala, a nawet powrotu do Polski. Wystarczy, że skontaktujemy się z Centrum Operacyjnym, czynnym 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, gdzie szybko i sprawnie, i do tego w języku polskim, konsultant zbierze od nas wszelkie niezbędne informacje – gdzie jesteśmy, co się wydarzyło, co nam dolega; poprosi o imię, nazwisko, numer ubezpieczenia. A potem wystarczy tylko czekać na telefon z informacjami o tym, jak będzie wyglądała pomoc, gdzie należy się zgłosić po poradę lekarską, albo jak długo będziemy czekać na wizytę.

Dodatkowe opcje assistance podróżnego

Ale nie tylko samego poszkodowanego może dotyczyć assistance. Jeśli w podróż jedzie dorosły z dziećmi, i to właśnie on ulegnie wypadkowi albo zachoruje i trafi do szpitala, ubezpieczyciel zorganizuje opiekę dla dzieci, a także ich powrót do domu. W razie potrzeby na miejsce może również zostać wezwana osoba do opieki nad poszkodowanym.

Są też opcje pozamedyczne, np. przekazywanie pilnych informacji wskazanym osobom od chorego leżącego w szpitalu czy w sytuacji utraty telefonu; pomoc finansowa w razie, kiedy po wypłacie pieniędzy z bankomatu ktoś nas napadnie i nam je ukradnie; pomoc w przekazaniu kaucji, jeśli ubezpieczony został zatrzymany przez organy ścigania pod zarzutem przestępstwa.

Ważny jest ten ostatni przykład – assistance może bowiem obejmować również organizację pomocy prawnika i tłumacza w razie zatrzymania i pobytu w areszcie. Tu ważne zastrzeżenie – takie „luksusowe” rozwiązanie zawiera wyłącznie najwyższe pakiety ubezpieczenia – PODRÓŻE Optimum i VIP.

Kiedy już coś się stanie… Jak i gdzie zgłosić szkodę? Czytaj TUTAJ.

Czytaj także

Narty dla ambitnychCzytaj...
Jak wybrać i zadbać o sprzęt narciarski?Czytaj...
Narciarskie gadżety sezonu 2017/2018Czytaj...
Narciarz na diecie, czyli co zjeść żeby mieć siłę na stoku!Czytaj...
Sprawdź także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami pod numerem +48 22 522 27 75
Ubezpieczenia zapewnia
Partner technologiczny: ASHURO