Senior w podróży – jak wybrać polisę turystyczną?

Za seniora towarzystwa ubezpieczeniowe uważają osoby, które ukończyły 65 rok życia. Oto garść informacji, które z pewnością będą dla nich przydatne przy okazji zakupu ubezpieczenia turystycznego na zagraniczne wyjazdy.

Ubezpieczenie turystyczne a wiek

W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych nie ma specjalnych polis turystycznych dedykowanych wyłącznie dla seniorów. Ale wykupując ubezpieczenie, trzeba zaznaczyć, że w gronie podróżujących będzie osoba, która ukończyła 65 rok życia. To oznacza zwyżkę ceny rzędu 60-70 proc., ale bez opłacenia tej dodatkowej opcji senior nie może liczyć na zwrot kosztów opieki medycznej w razie wypadku czy nagłej choroby.

Warto o tym pamiętać zwłaszcza decydując się na wyjazd zorganizowany z biurem podróży. Touroperatorzy proponują wykupienie ubezpieczenia turystycznego wraz z ofertą wyjazdu. Zazwyczaj jednak są to polisy po pierwsze o niskiej sumie ubezpieczenia, po drugie – o dość podstawowym zakresie. A ów podstawowy zakres nie obowiązuje kosztów leczenia i pomocy medycznej dla seniorów. Jeśli więc osoba, która ma więcej niż 65 lat wybierze się w samotną wyprawę z biurem podróży, brak rozeznania w ubezpieczeniu zaszytym w koszt wyjazdu może się skończyć brakiem jakiejkolwiek opieki ze strony ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie turystyczne to także assistance

Zaletą prywatnego ubezpieczenia turystycznego jest „wbudowane” w nie assistance. Wystarczy wykręcić numer Centrum Operacyjnego, by otrzymać pomoc w postaci umówienia wizyty czy sprowadzenia lekarza, a w razie potrzeby przewiezienia do szpitala. Wszystko to w języku ojczystym.
Ale zakres assistance w ubezpieczeniu turystycznym dotyczyć może również bliskich wezwanych na miejsce do opieki nad chorym, jak również przewiezienia go do Polski w razie, gdy wymaga tego jego stan zdrowia.

Przeczytaj o tym, w jakich sytuacjach przyda się assistance.

Ubezpieczenie turystyczne a choroby

Ale sama opcja 65+ to może być za mało. Seniorzy często borykają się bowiem z różnymi chorobami przewlekłymi, np. cukrzycą czy nadciśnieniem. To również bardzo ważna kwestia, gdyż pomoc w razie pojawienia się powikłań czy nagłego pogorszenia stanu zdrowia jest refundowana tylko w przypadku wykupienia rozszerzenia dotyczącego właśnie chorób przewlekłych.

Czytaj więcej o podróżowaniu w przypadku chorób przewlekłych.

Czytaj także

Narty dla ambitnychCzytaj...
Jak wybrać i zadbać o sprzęt narciarski?Czytaj...
Narciarskie gadżety sezonu 2017/2018Czytaj...
Narciarz na diecie, czyli co zjeść żeby mieć siłę na stoku!Czytaj...
Sprawdź także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami pod numerem +48 22 522 27 75
Ubezpieczenia zapewnia
Partner technologiczny: ASHURO