W jakich sytuacjach pomoże Ci ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczenie turystyczne nie ochroni nas przed chorobą, problemami z bagażem czy opóźnieniem samolotu. Ale z pewnością sprawi, że łatwiej będzie nam uporać się z konsekwencjami tego rodzaju nieprzewidzianych wydarzeń. Warto wiedzieć, w jakich sytuacjach możemy sięgnąć po polisę turystyczną.

Zakres tego, co potocznie nazywamy ubezpieczeniem turystycznym na wyjazd za granicę, może być bardzo różny. Wiele zależy od pakietu, na który się zdecydujemy, można również skorzystać z dodatkowych opcji, dostosowanych do charakteru wyjazdu. Inaczej ubezpieczymy się, jadąc na narty (o tym możesz przeczytać TUTAJ), a co innego w polisie będzie interesowało kobietę w ciąży (dowiedz się więcej TUTAJ).

Pakiety ubezpieczenia różnią się po pierwsze zakresem, po drugie sumą ubezpieczenia. Pakiet PODRÓŻE Standard to najbardziej podstawowa z ofert, która zapewnia pokrycie kosztów leczenia, pobytu w szpitalu czy transportu medycznego do sumy 20 tys. euro. To oznacza, że jeśli rachunek za opiekę medyczną okaże się wyższy, różnicę trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni. Pakiet wyższy – PODRÓŻE Medium – zapewnia ochronę nie tylko do sumy aż dwukrotnie wyższej (do 40 tys. euro), ale poza tym zawiera w sobie również ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) do sumy 2500 euro.

Ochronę na wysokim poziomie zapewnia natomiast pakiet PODRÓŻE Optimum. Pokryje nie tylko koszty leczenia do 80 tys. euro, ale zapewni również ochronę NNW oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. I o ile wszystkie pakiety zawierają w sobie ubezpieczenie bagażu, o tyle tylko PODRÓŻE Optimum gwarantuje ochronę w razie, gdyby walizki nie tyle się zgubiły, co po prostu mocno spóźniły.

Najbezpieczniej będą się czuli turyści posiadający pakiet PODRÓŻE VIP. Zapewnia on pokrycie kosztów leczenia i assistance aż do 200 tys. euro. W swoim zakresie zawiera również ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) do sumy 15 tys. euro. Bardzo ważnym jego elementem jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) na poziomie 75 tys. euro.

Tabela poniżej dokładnie pokazuje, co zawiera dany pakiet. Od razu również podpowiadamy, kto na który z wariantów powinien zwrócić uwagę. Pakiet PODRÓŻE Standard wystarczy na weekendowy wypad we dwoje. Opcją PODRÓŻE Medium powinni zainteresować się rodzice jadący z dziećmi na wakacje do jednego z krajów UE. Z kolei pakiet PODRÓŻE VIP polecamy podróżującym do USA. 

Czytaj także

Narty dla ambitnychCzytaj...
Jak wybrać i zadbać o sprzęt narciarski?Czytaj...
Narciarskie gadżety sezonu 2017/2018Czytaj...
Narciarz na diecie, czyli co zjeść żeby mieć siłę na stoku!Czytaj...
Sprawdź także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami pod numerem +48 22 522 27 75
Ubezpieczenia zapewnia
Partner technologiczny: ASHURO