Chcesz odszkodowania za wypadek na wakacjach? Zbieraj dokumenty!

Nim ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie w ramach polisy turystycznej, będzie chciał przyjrzeć się dokumentom, które pozwolą oszacować rzeczywiste straty. To też sposób na wyłapanie prób wyłudzeń. Jakie dokumenty trzeba okazać, by dostać pieniądze z ubezpieczenia?

Zestaw dokumentów niezbędnych do uzyskania zwrotu kosztów czy wypłaty odszkodowania zależy od rodzaju szkody i składnika ubezpieczenia turystycznego, z którego chcemy skorzystać. Z innymi poświadczeniami wiąże się np. leczenie anginy, a z innymi – zgubienie bagażu na lotnisku.

Dokumenty przy ubezpieczeniu kosztów leczenia

Tu zachować powinniśmy wszystko, co dostaniemy od lekarza – począwszy od zaświadczeń i zaleceń, przez kartę leczenia po rachunki i dowody wpłaty.

Dokumenty przy ubezpieczeniu bagażu

Niezależnie od tego, co nam się przytrafiło, sytuację trzeba udokumentować czy to na policji, czy w przechowalni bagażu, czy na lotnisku lub dworcu, czy w samym hotelu.

Dokumenty przy dochodzeniu odszkodowania w ramach NNW

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków rządzi się swoimi prawami. W pierwszej kolejności należy po prostu zgłosić szkodę, ale odszkodowanie zostanie oszacowanie i wypłacone dopiero po zakończeniu leczenia.

O dokumentach i nie tylko… Dlaczego warto czytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia? Przeczytaj tutaj.

Czytaj także

Narty dla ambitnychCzytaj...
Jak wybrać i zadbać o sprzęt narciarski?Czytaj...
Narciarskie gadżety sezonu 2017/2018Czytaj...
Narciarz na diecie, czyli co zjeść żeby mieć siłę na stoku!Czytaj...
Sprawdź także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami pod numerem +48 22 522 27 75
Ubezpieczenia zapewnia
Partner technologiczny: ASHURO