W podróż w ciąży. Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu turystycznym?

Nie ma powodów, by kobieta, która spodziewa się dziecka, a której ciąża przebiega bez problemów, rezygnowała z podróży. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jest to szczególny stan, w którym ryzyko nieprzewidzianych sytuacji rośnie.

Przed podjęciem decyzji o wyjeździe, należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę, który oceni, czy można jechać i jak taka podróż powinna wyglądać. Poza tym nie wolno zapomnieć o zakupie ubezpieczenia turystycznego. Tu jednak kilka ważnych zastrzeżeń.

Po pierwsze, polisa gwarantuje pokrycie kosztów jednej wizyty lekarskiej, która okaże się konieczna, gdyby wydarzyło się coś niepokojącego, co ma związek z ciążą. Jeśli cena takiej wizyty nie przekracza 150 euro, wówczas całość płaci ubezpieczyciel. Wszystkie koszty powyżej 150 euro pokrywamy z własnej kieszeni. Dotyczy to wszystkich pakietów ubezpieczeń podróżnych, jakie oferuje Elvia.

Kolejne ważne zastrzeżenie dotyczy etapu ciąży. Pokrycie kosztów specjalnej wizyty jest możliwe jedynie do 32 tygodnia ciąży. Później polisa wciąż chroni, ale nie gwarantuje już pokrycia kosztów pomocy medycznej związanej z ciążą, w tym porodu.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne? WSZYSTKO O ZAKRESIE POLISY.

Czytaj także

Narty dla ambitnychCzytaj...
Jak wybrać i zadbać o sprzęt narciarski?Czytaj...
Narciarskie gadżety sezonu 2017/2018Czytaj...
Narciarz na diecie, czyli co zjeść żeby mieć siłę na stoku!Czytaj...
Sprawdź także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami pod numerem +48 22 522 27 75
Ubezpieczenia zapewnia
Partner technologiczny: ASHURO