Ubezpieczenie turystyczne możesz kupić również na wakacjach

Wykupienie polisy turystycznej online to zaledwie kilka chwil. Ale nawet jeśli w czasie urlopowych przygotowań o tym zapomnimy i o braku ubezpieczenia przypomnimy sobie już po wyjeździe z kraju, da się to nadrobić.

Standardowo ubezpieczenie turystyczne obowiązuje od dnia wskazanego na polisie i od momentu przekroczenia granic Polski. Jego działanie kończy się zaś, gdy:

  • wrócimy do kraju;
  • skończy się okres, na jaki wykupiliśmy polisę;
  • wykorzystana zostanie cała suma ubezpieczenia.

W przypadku, kiedy kupujemy polisę, już będąc za granicą, inaczej wygląda tylko moment rozpoczęcia jej obowiązywania. Ubezpieczyciel wprowadza bowiem okres karencji. Oznacza to, że ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się najwcześniej po 48 godzinach, licząc od dnia następnego po wykupieniu polisy.

Jeśli więc wyjedziemy na urlop w piątek i tego samego dnia dotrzemy na miejsce, a ubezpieczenie turystyczne wykupimy online dopiero w sobotę, chronić nas ono będzie dopiero od wtorku.

Warto więc zawczasu uzbroić się w ochronę ubezpieczeniową i już na urlopie cieszyć się samymi wakacjami – oby wolnymi od nieprzewidzianych wydarzeń i kłopotów zdrowotnych.

Czytaj także

Narty dla ambitnychCzytaj...
Jak wybrać i zadbać o sprzęt narciarski?Czytaj...
Narciarskie gadżety sezonu 2017/2018Czytaj...
Narciarz na diecie, czyli co zjeść żeby mieć siłę na stoku!Czytaj...
Sprawdź także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami pod numerem +48 22 522 27 75
Ubezpieczenia zapewnia
Partner technologiczny: ASHURO