Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczenie podróżne może kosztować ledwie kilkanaście złotych, ale przy dalekiej i ryzykownej podróży dobrze dopasowana opcja to wydatek rzędu kilkuset złotych. Jeśli wziąć pod uwagę koszty leczenia w wielu dalekich zakątkach świata, zdecydowanie warto wydać te pieniądze.

Ubezpieczyciele dzielą polisy ze względu na miejsce, do którego się wybieramy. Jeśli jest to Europa, jest taniej. Dalsze wyjazdy to również większe koszty ubezpieczenia podróżnego.

Ile kosztuje polisa turystyczna na wyjazd w granicach Europy?

Polisa turystyczna w najprostszym wariancie – Standard – to koszt niższy niż pięć złotych dziennie od osoby. Tyle że ta opcja to również najniższa suma ubezpieczenia – 20 tys. euro. Ale to i tak jest nawet dwa razy więcej niż w polisach turystycznych, które do swych wyjazdów oferują klientom biura podróży sprzedające wczasy.

Gdy do ubezpieczenia w wariancie podstawowym dodamy opcję ochrony osoby po 65 roku życia, cena wzrośnie do prawie 7,50 zł, czyli o 50 proc. Gdyby do ceny podstawowej dołożyć zaś pakiet dla osób z chorobą przewlekłą, cena przekroczy nieznacznie 10 zł – czyli wzrośnie o ponad 100 proc. Połączenie obu rozszerzeń da cenę sięgającą niemal 14 zł za dzień.

Co ważne, opcja podstawowa nie ma w sobie ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków oraz odpowiedzialności cywilnej. Obejmuje jednak ochronę bagażu podróżnego.

A jak to wygląda w pozostałych pakietach?

Ile kosztuje polisa turystyczna na wyjazd poza Europę?

Tu ceny są znacznie wyższe – tak jak droższa jest opieka medyczna. Przed podjęciem decyzji o zakupie polisy warto wiedzieć, że np. kraje Ameryki Północnej czy Singapur należą do państw, gdzie za pobyt w szpitalu czy wizytę u lekarza płaci się zdecydowanie najwięcej.

Tu dla odmiany na początek rozpatrzmy najdroższy pakiet – z sumą ubezpieczenia na poziomie 200 tys. euro. Ale również z ochroną następstw nieszczęśliwych wypadków na poziomie 15 tys. euro oraz wbudowaną polisą od odpowiedzialności cywilnej na sumę 7500 euro w przypadku rzeczy i 75 tys. euro w razie wyrządzenia krzywdy osobie.

Pakiet taki poza tym zawiera w sobie bardzo szerokie assistance, w tym organizację powrotu do kraju dzieci w razie hospitalizacji podróżującego z nimi rodzica, a także sprowadzenie na miejsce bliskiej osoby do opieki. Jest również opcja organizacji i pokrycia kosztów akcji ratunkowej w górach i na morzu, jak również rozbudowana ochrona bagażu.

Tu cena za dzień ochrony dla jednej osoby zaczyna się od nieco ponad 33 zł. Jeśli dodamy do tego opcję podróży osoby po 65 roku życia, cena wzrośnie do ponad 58 zł. Jeśli zaś wybierzemy rozszerzenie dotyczące choroby przewlekłej, do zapłacenia będą ponad 83 zł. Połączenie obu dodatkowych pakietów da stawkę nieco przekraczającą 108 zł za dzień.

A jak to wygląda w pozostałych pakietach?

Co powinna zawierać dobra polisa turystyczna? Dowiedz się TUTAJ.

Czytaj także

Narty dla ambitnychCzytaj...
Jak wybrać i zadbać o sprzęt narciarski?Czytaj...
Narciarskie gadżety sezonu 2017/2018Czytaj...
Narciarz na diecie, czyli co zjeść żeby mieć siłę na stoku!Czytaj...
Sprawdź także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami pod numerem +48 22 522 27 75
Ubezpieczenia zapewnia
Partner technologiczny: ASHURO