Wakacje rodziny a wakacje singla – czym będzie się różniło ich ubezpieczenie turystyczne?

Inaczej swój zagraniczny wyjazd zaplanuje rodzina z dziećmi, a inaczej osoba, która podróżuje samotnie. Dlatego również wybrane przez nich ubezpieczenia turystyczne mogą, a może nawet powinny, nieco się od siebie różnić.

Ubezpieczenie turystyczne – wspólna baza

Niezależnie od tego, czy na wakacje wybiera się singiel, czy rodzina z dziećmi, najważniejszą rolą ubezpieczenia turystycznego będzie gwarancja pokrycia kosztów leczenia w razie nagłej choroby czy wypadku, a także assistance, czyli organizacja takiej pomocy.

W każdym wypadku sumę ubezpieczenia trzeba dostosować do miejsca, w które się wybieramy (ogólna zasada: im dalej, tym wyższa), a także do naszej indywidualnej potrzeby posiadania poczucia bezpieczeństwa.

I tu może się pojawić pierwsza rozbieżność. Bo o ile dorosły jest w stanie przeczekać niektóre dolegliwości, by iść z nimi do swojego lekarza już w Polsce, to w przypadku dzieci może nie dać się opóźnić udzielenia pomocy. Dlatego wykupując polisę dzieciom – a dla każdego z nich potrzebne jest osobne ubezpieczenie – warto rozważyć wybór wyższej sumy ubezpieczenia.

Szyjemy polisę turystyczną na miarę – sport

Osoby, które decydują się na samotny wyjazd na wakacje, często planują uprawianie sportów, również dość intensywne. Jeśli są te ich rodzaje, które uznawane są za sporty ryzykowne lub nawet ekstremalne, najlepiej będzie, jeśli wykupią nie polisę turystyczną, a sportową. Ma ona wszystkie walory klasycznego ubezpieczenia na wakacje, a przy tym gwarantuje rozszerzenie zakresu na wypadki i urazy związane właśnie z uprawianiem sportu.

Tymczasem rodziny, które planują co najwyżej plażowe szaleństwa, spokojnie mogą pozostać przy ubezpieczeniu turystycznym, które swym zakresem obejmuje m.in. pływanie, siatkówkę, jazdę na rolkach czy badminton.

Więcej informacji o sporcie w polisie turystycznej znajdziesz TUTAJ.

Szyjemy polisę turystyczną na miarę – OC

Czymś, co z kolei bardziej zainteresuje rodziny z dziećmi, będzie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Ochrona w tym wypadku dotyczy sytuacji, w których nieświadomie, przez nieuwagę czy nieszczęśliwy wypadek zrobimy komuś krzywdę albo coś uszkodzimy. Przykłady? Jadąc na rowerze, zarysujemy komuś samochód. W czasie zabawy na plaży zakopiemy czyjś telefon. Podczas gry w piłkę, rozbita zostanie sklepowa witryna…

Ważne jest, by sprawdzić, czy wybrany przez nas pakiet taką ochronę zawiera (w przypadku pakietu PODRÓŻE, jest to wariant Optimum i VIP).

Więcej o tym, jak działa ubezpieczenie OC, przeczytasz TUTAJ.

Szyjemy polisę turystyczną na miarę – opieka

Tu trzeba wspomnieć o kolejnej opcji, która może się okazać istotna dla rodzin. W sytuacji, w której podróżujący z dziećmi rodzic trafi do szpitala, ubezpieczyciel może zapewnić maluchom opiekę, a nawet transport do kraju.

Ale jest również pewne zabezpieczenie dla podróżujących samotnie. Jeśli bowiem to takiemu turyście przytrafi się coś złego i konieczna będzie hospitalizacja, ubezpieczyciel może sprowadzić na miejsce i opłacić pobyt dla osoby, która będzie się nim opiekować do czasu powrotu do Polski.

Tu ważne zastrzeżenie: obie opcje występują w najwyższych, a więc również najdroższych pakietach: PODRÓŻE Optimum i VIP.

Czytaj także

Narty dla ambitnychCzytaj...
Jak wybrać i zadbać o sprzęt narciarski?Czytaj...
Narciarskie gadżety sezonu 2017/2018Czytaj...
Narciarz na diecie, czyli co zjeść żeby mieć siłę na stoku!Czytaj...
Sprawdź także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami pod numerem +48 22 522 27 75
Ubezpieczenia zapewnia
Partner technologiczny: ASHURO