Pokaż inne porady

Konsultacje lekarskie

Lekarz odpowie na wszystkie Twoje pytania i rozwieje Twoje obawy.

Podczas wizyty u lekarza:

  • uzyskasz informację na temat szczepień – dowiesz się, które szczepienia są niezbędne, zalecane, obowiązkowe lub zbyteczne. Zaplanuj niezbędne szczepienia wystarczająco wcześnie, ponieważ w niektórych przypadkach konieczne jest przyjęcie kilku zastrzyków w odstępach nawet kilkutygodniowych,
  • uzyskasz informację na temat zagrożeń dla zdrowia związanych z planowaną podróżą,
  • dostosujesz regularnie stosowaną metodę leczenia lub zaktualizujesz ją poprzez dostosowanie dawek, dodasz lub usuniesz określone leki z terapii lub apteczki,
  • uzyskasz poradę odnośnie do tego, czy Twoje standardowe leki są kompatybilne z lekami, które być może będziesz przyjmować podczas podróży, takimi jak leki antymalaryczne,
  • jeśli cierpisz na konkretną przypadłość lub chorobę i musisz unikać określonych sytuacji, takich jak skrajnie niskie temperatury, upały, wilgotność, duże wysokości, bądź znajdujesz się w grupie ryzyka zakażenia malarią lub innymi chorobami zakaźnymi, skorzystaj z porady w kwestii odłożenia w czasie, zmiany lub nawet odwołania swojej podróży. W przypadku wątpliwości przed wyjazdem, zbadaj się pod kątem ciąży lub uzyskaj informacje na temat ryzyk lub akceptowalnych ryzyk (tj.: ryzyka minimalnego) związanych z Twoim stanem zdrowia istniejących w krajach, które zamierzasz odwiedzić Ryzyka te w większości dotyczą osób stosujących biomechaniczne lub elektromechaniczne protezy.
  • założysz apteczkę pierwszej pomocy zawierającą leki na określone choroby, takie jak astma, poważne alergie i cukrzyca,

Jeśli cierpisz na chorobę przewlekłą czy inną chorobę, która przebiegała ona wcześniej w sposób skomplikowany, poproś swego lekarza o sporządzenie pełnej historii choroby, jeśli to tylko możliwe najlepiej w języku angielskim, podsumowującej Twój stan zdrowia (informacje ogólne, opis chorób, wyniki ostatnich badań, etc.) i opisującej stosowaną przez Ciebie metodę leczenia, w miarę możliwości również w języku angielskim.

Nigdy nie odstępuj od przyjmowania swoich leków, nawet w samolocie. Zawsze miej przy sobie kopię recepty zawierającą międzynarodową nazwę każdego stosowanego leku: w każdym przypadku będzie to międzynarodowa nazwa niezastrzeżona leku (INN). Podanie nazwy INN pozwoli farmaceucie wszędzie na świecie, dopasować Ci lokalny odpowiednik leku, którego używasz.

Przy zakupie przepisanych Ci leków skonsultuj się ze swoim farmaceutą na temat planowanej podróży. Farmaceuta zaleci przydatne produkty, takie jak środek odstraszający komary, kremy z filtrem przeciwsłonecznym dostosowane do Twojego typu skóry i miejsca podróży, etc. Poinformuje Cię również o możliwych skutkach ubocznych stosowania leku lub o lekach, w połączeniu z którymi dany środek nie powinien być stosowany.

Ponadto, przed wyjazdem stanowczo zalecamy umówić się na wizytę u dentysty, zwłaszcza jeśli wybierasz się do odległego regionu, gdzie system opieki zdrowotnej nie jest dobrze rozwinięty. Najlepiej zakończyć wszelkie prace ortodontyczne na kilka tygodni przed wyjazdem.

Przed wyjazdem na urlop najlepiej skonsultować się lekarzami, z którymi masz kontakt na co dzień. W miarę możliwości zaplanuj te wizyty z dużym wyprzedzeniem i nie wahaj się omówić z nimi wszystkich aspektów swej podróży.

Sprawdź także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami pod numerem +48 22 522 27 75
Ubezpieczenia zapewnia
carefully crafted by Interactivo Software House